Barbora Šedová
architekt
| služby | o mně | reference | kontakt |Co pro Vás mohu udělat? Zpět na přehled služeb


Návrhářská činnost

Hlavní pointou práce architekta je být tvůrcem a nositelem celkové myšlenky domu od počátečního konceptu do jeho realizace. Počínaje umístěním na pozemku, přes hmotu domu, dispozice jednotlivých podlaží, technické, materiálové a estetické řešení, přes terénní úpravy můžeme dospět až k detailnímu řešení zahrady a interiréru.

Tvorba začíná konceptem a studií stavby, hledáním nejvhodnějšího kompromisu mezi Vašimi potřebami a sny, možnostmi pozemku, Vašimi finančními možnostmi, legislativními předpisy,technickými normami a požadavky.

V případě rekonstrukcí může jít o drobnou úpravu dispozice či fasády až k zásadním stavebním zásahům, které očistí historickou stavbu od letitých nánosů nevhodných přístaveb nebo vnesou nadčasový prvek respektující současný životní styl uživatele do původní stavby.

Studie stavby

Máte pozemek nebo nemovitost, máte záměr a potřebujete mu dát reálnou podobu?

Na začátku je čistý papír a Vaše přání.

Od prvních skic v průběžných konzultacích hledáme řešení, které bude ušité na míru Vám i Vašemu pozemku.

Na konci je návrh domu (studie stavby).

Studie je podkladem pro další projekční práce (stavební povolení), k předběžnému jednání s úřady, k žádosti o hypotéku nebo slouží jako podklad pro realizaci u jednoduchých staveb nevyžadujících povolení.

Výstup studie je digitální ve formátu .pdf a tištěný (obyvkle 2 paré)


Veškeré výstupy mé činnosti jsou předmětem autorského práva dle Zákona č. 121/2000 Sb. a dle Nového občanského zákoníku č. 89/2012 Sb. !
Stejně tak je třeba respektovat autorská práva jiných autorů.
Z tohoto důvodu dále nezpracovávám cizí studie stavby, včetně katalogové a typové produkce v žádné fázi dokumentace.

© Ing.arch. Barbora Šedová      2012-2018